Biala Podlaska: rozczarowujący remis

Sport Pon. 15.04.2024 08:39:31
15
kwi 2024

W sobotę 13 kwietnia, Podlasie Biała Podlaska podejmowała u siebie broniące się przed spadkiem Podhale Nowy Targ. Goście rozbili w poprzedniej kolejce KS Wiązownice 3:0, mimo to faworytem było Podlasie.

Mecz zaczął się dość niespodziewanie od kilku groźnych akcji gości. Po strzale Serhieja Rusyna piłka trafiła w poprzeczkę, następnie spadła na linię pola bramkowego, ale jej nie przekroczyła. Chwilę później strzałem głową odpowiedział Mateusz Podstolak, ale niecelnie. W 35. minucie również głową uderzał Damian Lepiarz z tym samym skutkiem, co jego kolega wcześniej. Do przerwy było bez bramek.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze. Dobrych okazji na bramkę nie wykorzystał Ezan Kahsay. Raz nawet trafił do bramki, ale był na pozycji spalonej. W doliczonym czasie gry goście mieli szansę na wygraną, ale Karol Smajdor uderzał ze zbyt ostrego kąta, żeby jego strzał mógł pokonać Rafała Misztala, który tego dnia obchodził swoje 40 urodziny. Finalnie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem. Podhale niemiło zaskoczyło bialskich kibiców swoją dobrą dyspozycją.

Następne spotkanie Podlasie rozegra na wyjeździe ze Świdniczanką Świdnica. Początek meczu w sobotę 20 kwietnia o 13:00.