Pobiegli i pojechali. IX Duathlon Garwoliński

Sport Pon. 29.04.2024 18:36:33
29
kwi 2024

Mateusz Tkaczyk został zwycięzcą tegorocznego Duathlonu Garwolińskiego. Blisko 28 km trasę pokonał w niespełna godzinę. Najlepszą kobietą na mecie była Kinga Myśliwska. Najlepsi zawodnicy z powiatu garwolińskiego to Tomasz Suchodolski i Agnieszka Flont.

Blisko 70 osób wzięło udział w tegorocznej edycji Duathlonu Garwolińskiego. Na starcie pojawili się nie tylko zawodnicy z powiatu garwolińskiego, ale także wielu sportowców z różnych zakątków Polski. Na liście startowej można było znaleźć nazwiska zawodników z Warszawy, Lublina, Puław, Ostrowca Świętokrzyskiego czy Radomia.
- Liczyliśmy na dużą dawkę sportowych emocji oraz ciekawą rywalizację i tak też się stało. Dopisali nie tylko zawodnicy, ale także kibice i pogoda. Mamy nadzieję, że za rok w imprezie weźmie udział jeszcze więcej miłośników biegania i jazdy na rowerze – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Wydarzenie odbyło w niedzielę, 28 kwietnia. Start i meta znajdowały się na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. Zawodnicy mieli do pokonania trasę 27,5 km, w tym 7,5 km biegu oraz 20 km jazdy na rowerze. Bieg odbywał się ścieżką wokół zbiornika, a trasa rowerowa wiodła okolicznymi drogami publicznymi.

Zwycięzcą IX Duathlonu Garwolińskiego został Mateusz Tkaczyk z Puław, który na pokonanie całej trasy potrzebował 57 minut i 41 sekund. Drugie miejsce zajął Adam Ogłoblin z Warszawy, a trzecie Tomasz Suchodolski ze Skurczy w powiecie garwolińskim. Tym samym Tomasz wygrał klasyfikację mieszkańców powiatu garwolińskiego.
Wśród kobiet najlepsza była Kinga Myśliwska z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zwyciężczyni ukończyła zawody z czasem 1:10:31. Na drugim miejscu uplasowała się Agnieszka Flont z Garwolina – zwyciężczyni klasyfikacji mieszkanek powiatu garwolińskiego, a na trzecim – Agnieszka Ragus-Suszczyńska (drugie miejsce w klasyfikacji powiatowej). Trzecią mieszkanką powiatu garwolińskiego została Karolina Kamaszewska.

W kategorii mieszkańców powiatu garwolińskiego na drugim miejscu znalazł się Mariusz Leszek, a na trzecim – Bartłomiej Garnek. Statuetki zwycięzcom wręczyła burmistrz Garwolina Marzena Świeczak oraz przedstawiciele organizatorów.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Organizatorzy wydarzenia: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Stowarzyszenie Truchtacz.pl, Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont
Partnerzy: Miasto Garwolin, Multisport