Pracowity weekend zawodniczek GKS Armaty Stoczek Łukowski

Sport Wt. 26.03.2024 08:28:38
26
mar 2024

Zawodniczki GKS Stoczek Łukowski miały pracowity weekend. Brały udział w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Klubów LZS w zapasach kobiet oraz w Mistrzostwach Polski seniorek w sumo. Podopieczne Ryszarda Wałachowskiego przywiozły z zawodów trzy srebrne i dwa złote medale.

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Klubów LZS w zapasach kobiet odbyły się w dniach 23-24 marca w Stoku Lackim koło Siedlec. W zawodach wystartowały cztery zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski. Wszystkie dotarły do finałów w swoich kategoriach wagowych i rywalizowały o złote medale. W kategorii wagowej 59 kg Anna Kamola uległa w decydującej walce zawodniczce z Lublina i musiała zadowolić się srebrem. W kategorii 62 kg Katarzyna Stosio przegrała walkę finałową z zawodniczką z Łodzi i również zdobyła srebro. W kategorii 65 kg Karolina Gryczon w finale uległa zawodniczce z Chęcin i też zdobyła srebro. Natomiast w finale w kategorii 76 kg Urszula Piotrowska rywalizowała z zawodniczką spod kieleckich Chęcin i zdecydowanie wygrała zdobywając złoty medal.

W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie wygrały Armaty Stoczek Łukowski, przed WLKS Siedlce i Zniczem Chęciny.

W tym samym czasie, kiedy trwały zawody w Stoku Lackim, w Krotoszynie odbywały się Mistrzostwa Polski seniorek w sumo. Wystąpiła tam Monika Borowska z GKS Armaty Stoczek Łukowski. Rywalizując w kategorii 50 kg Monika zrewanżowała się rywalce, z którą tydzień wcześniej przegrała w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Tym razem zdecydowanie wygrała i zdobyła złoty medal w swojej kategorii wagowej.

zdjęcia i informacja: GKS Armaty Stoczek Łukowski