Podlasie nadal niepokonane

Sport Pon. 25.03.2024 08:19:56
25
mar 2024

Zawodnicy Podlasia Biała Podlaska, podopieczni Artura Renkowskiego w obecnej rundzie spisują się znakomicie. Poza remisem z Orlętami Radzyń Podlaski wygrali wszystkie spotkania. W sobotę, 23 marca pojechali do Tarnowa na mecz z Unią.

Unia Tarnów to drużyna grająca ofensywnie, ale jak wiadomo Podlasie Biała Podlaska, ma jedną z najlepszych defensyw w lidze. Mecz rozpoczął się dla gości bardzo dobrze. Akcje bokiem przeprowadził Damian Lepiarz, zagrał wzdłuż pola karnego i Jakub Kobyliński zdobył otwierającą bramkę. W 24. minucie gospodarze wykorzystali błąd w rozegraniu Podlasia. Wyprowadzili kontrę, którą na bramkę zamienił Jakub Bator. Do przerwy więcej przy piłce byli goście, ale niewiele z tego wynikało i do szatni drużyny schodziły przy stanie 1:1.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. W 56. minucie dublet ustrzelił Kobyliński, kiedy to dobił piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Mateusza Wyjadłowskiego. 20 minut później Jarosław Kosieradzki zdobył trzecią bramkę w tym meczu. Wydawało się, że nic złego biało-zielonym w tym meczu stać się nie może, ale jednak Benedykt Piotrowski zdobył bramkę kontaktową głową po rzucie różnym. Nerwowo było do samego końca, ale bialczanie zdobyli 3 punkty i aktualnie są na 4 miejscu w ligowej tabeli.

W następnej kolejce Podlasie Biała Podlaska zmierzy się u siebie w sobotę, 30 marca o 13:00 z Wisłoką Dębica.