Radzyń Podlaski

Orlęta w coraz trudniejszej sytuacji

07
maj 2024

Walczące o utrzymanie Orlęta Radzyń Podlaski pojechały w niedzielę, 5 maja na bardzo trudny mecz z wiceliderem Siarką Tarnobrzeg. Faworytem byli gospodarze i obyło się bez zaskoczeń.

Początkowo mecz zapowiadał się dość optymistycznie dla kibiców z Radzynia, ale brak skuteczności szybko odbił się na wyniku meczu. Dobry strzał oddał Marcel Obroślak, ale został sparowany przez bramkarza. Chwilę później pod drugą bramką Kamil Orlik, będąc w dobrej sytuacji przestrzelił. W 36. minucie w pole karne wrzucił Orlik, piłkę przejął Japończyk Kosei Iwao i otworzył wynik meczu. Nie minęło nawet 2 minuty, jak Siarka prowadziła jeszcze wyżej po znakomitej samodzielnej akcji Orlika. Wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron biało-zieloni prowadzili grę, ale przez długi czas nie stworzyli sobie klarownych sytuacji. Najlepszą okazję na bramkę kontaktową przyjezdni mieli po błędzie rywali, ale Mateusz Majbański nie trafił do prawie pustej bramki. W 84. minucie głową po rzucie rożnym uderzał jeden z zawodników Orląt. Piłka leciała do bramki, ale niefortunnie na linii strzału stał Santiago De Almeida Cassio i zablokował to uderzenie. Jeszcze w końcówce Jakub Szczypek trafił w poprzeczkę. W 90. minucie kontra gospodarzy zakończyła się golem Dawida Lisowskiego. Wynik meczu nie oddaje jego przebiegu, ale liczy się to, co w sieci. Orlęta aktualnie tracą do bezpiecznej strefy pięć punktów, a zostało już tylko sześć kolejek.

W następnej kolejce Orlęta zmierzą się u siebie z Czarnymi Połaniec. Pierwszy gwizdek w sobotę, 11 maja o godzinie 17:00.