Dwie wicemistrzynie z Armat Stoczek Łukowski

Sport Wt. 19.03.2024 08:28:50
19
mar 2024

Monika Borowska i Karolina Gryczon, zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski wzięły udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w sumo. Obie zdobyły w swoich kategoriach wiekowych srebrne medale i tytuły wicemistrzyń.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w sumo rozegrano 17 marca w Strzale koło Siedlec. Na zawodach pojawiły się dwie zawodniczki Gminnego Klubu Sportowego Armaty Stoczek Łukowski. „Nasze zawodniczki po cichu liczyły na medale i podczas walk dawały z siebie 110% możliwości co zaowocowało tym że obie doszły do finałów swoich kategorii wagowych. Monika Borowska w kategorii 50 kg, a Karolina Gryczon w kategorii 65 kg” – czytamy w nadesłanej do nas relacji.

W finałowych walkach zawodniczki Armat spotkały się z wielokrotnymi medalistkami mistrzostw Europy w tej odmianie walki. Nie udało się ich pokonać i tym samym Monika i Karolina zostały wicemistrzyniami Polski w sumo.

W tym samym czasie, kiedy odbywały się zawody w Strzale, trwały też Mistrzostwa Polski juniorek w sumo. Wystartowały w nich trzy zawodniczki Armat: Katarzyna Stosio w kat 60 kg oraz Iza Wałachowska i Urszula Piotrowska w kat +75 kg. Wszystkie juniorki solidarnie zajęły piąte miejsca w swoich kategoriach wagowych.

informacja i zdjęcia: GKS Armaty Stoczek Łukowski